Kto lepiej zmobilizuje wyborców?

Posłuchaj

Skąd Andrzej Duda weźmie nowe głosy? Jakie są nastroje w sztabie Rafała Trzaskowskiego? Jak wykorzysta swój potencjał polityczny Szymon Hołownia? Jaka jest przyszłość największych przegranych?

Wszystkie prognozy i sondaże wskazują, że rywalizacja będzie bardzo wyrównana. Mimo że Andrzej Duda ma przewagę i wygrał tę turę, to nie był nokaut. Ta przewaga jest na granicy, która daje jeszcze Rafałowi Trzaskowskiemu szansę na powalczenie o Pałac Prezydencki – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Fotorzepa, Jerzy Dudek

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Odcinek 94