Na co liczył Duda zgadzając się na wizytę w USA?

Posłuchaj

Do ciszy wyborczej został tylko jeden dzień  ***Wczoraj odbyła się wspólna konferencja Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa ***Opozycja krytykuje wizytę prezydenta w Waszyngtonie ***Co poszło nie tak w kampanii lidera PSL? ***Jak Szymon Hołownia przebił się w sondażach?

Spodziewano się, że wizyta w Waszyngtonie przyniesie poparcie dla Andrzeja Dudy. Oficjalne informacje o wizycie pojawiły się dosyć późno, być może pewne elementy w negocjacjach nie zagrały. W pewnym momencie zapewne nie było wyjścia, a odwołanie wizyty byłoby katastrofą –  ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Drew Angerer / Getty Images via AFP

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Odcinek 90