Jak będą głosować niezdecydowani wyborcy?

Posłuchaj

Mija kolejny dzień kama pani wyborczej ***Prezydent Duda spotyka się z Donaldem Trumpem  ***W Lublinie odbyło się forum partyjnej młodzieżówki PiS ***Kaczyński mówi o zrównaniu płac kobiet i mężczyzn ***Czy wizyta w USA wzmocni Krzysztofa Bosaka?

W 2015 roku to Andrzej Duda stał po stronie tych, którzy byli zbuntowani, którzy mówili: „Platforma zawiodła nasze aspiracje, chcemy więcej”, a przedstawicielem establishmentu był Bronisław Komorowski. Dziś to Andrzej Duda jest przedstawicielem rządzących, a tych którzy zawiedli się na PiS chce reprezentować Rafał Trzaskowski. Do nich kieruje swój przekaz polityczny – komentują Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Wojtek Radwański / AFP

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Odcinek 89