Jak konflikt wewnątrz PiS-u wpłynie na wybory?

Posłuchaj

Mija kolejny dzień kampanii wyborczej. ***Jak będą głosować Polacy za granicą? ***Czy premier został odsunięty od kampanii prezydenta? ***Kto wygrał pojedynek na spoty wyborcze? ***Co wyniknie z wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie?

Wtorek należał do tych wyborców, którzy głosują poza granicami kraju. Dziś okazało się, że Polacy za granicą będą mogli dosyłać pakiety wyborcze do dnia wyborów. To jest zmiana, która w praktyce może uratować wiele tysięcy głosów – komentują Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński.  

Podcast „Pod Żyrandolem” to codzienna audycja dziennikarzy „Rzeczpospolitej”. Komentujemy najważniejsze wydarzenia kampanii wyborczej, obserwujemy, kto ma największe szanse, by zdobyć fotel prezydenta. Nagrywamy aż do rozstrzygnięcia wyników wyborów prezydenckich.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Fotorzepa/Piotr Guzik

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Odcinek 88