Bali: Jak wygląda kwarantanna na rajskiej wyspie?

Posłuchaj

Jak żyje się na Bali, którą opuścili turyści? Czy raj pozostał rajem, kiedy zamknięto plaże? I jak radzą sobie Balijczycy, gdy zamrożono najważniejszy sektor tamtejszej gospodarki? – o tym Michałowi Płocińskiemu opowiada Viola Operacz-Aniszewska, Polka mieszkająca na Bali.

W Indonezji pierwsze restrykcje zaczęto wprowadzać w połowie marca. Przyjęły formę rekomendacji, które na zarządzanych przez siebie terenach wprowadzali gubernatorzy. Zamknięcie plaż i apele o nieopuszczanie domów kolidowało z wyobrażeniem przyjezdnych o rajskich wakacjach – turyści szybko zaczęli opuszczać wyspę. Jak zmieniło się życie mieszkańców, w jaki sposób władze zamierzają przywracać ruch turystyczny i jakie nastroje panują na wyspie po prawie trzech miesiącach odcięcia od świata?

Gościem audycji była Viola Operacz-Aniszewska

Więcej o odradzającej się po pandemii turystyce w najbliższym magazynie „Plus Minus”, który ukaże się 13 czerwca.

Fot. 1 Luiz Guimaraes/Unsplash

Michał Płociński
Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Odcinek 82