Grzegorz Hajdarowicz: Otwórzmy życie i biznes, nie skazujmy ludzi na ubóstwo

Posłuchaj

Czas ucieka, tracimy miliardy złotych. Tymczasem nie ma realnie określonego planu powrotu do normalnego życia. A jeżeli ta sytuacja potrwa wiele miesięcy, polska gospodarka nie będzie w stanie się podnieść. Skażemy ludzi na ubóstwo – mówi Grzegorz Hajdarowicz, przedsiębiorca, przewodniczący Rady Nadzorczej Gremi Media.

Według Hajdarowicza działania rządu dotyczące obostrzeń w życiu i zamykania gospodarki są niekonsekwentne i nielogiczne. „Początkowa reakcja władz była przesadzona. Teraz, w planie powrotu do normalności, nie ma dat, choćby orientacyjnych. Rozumiem, że rząd nie chce brać odpowiedzialności za rozwój sytuacji, ale jak długo przedsiębiorca, któremu zamknięto prowadzony przez niego biznes, może funkcjonować w niewiedzy?” – mówi Grzegorz Hajdarowicz i dodaje, że należy znaleźć równowagę między dobrem społecznym tu i teraz, a tym w długim okresie. Aby wpuszczeni w tunel przedsiębiorcy wiedzieli, że światło na końcu to nie jest pociąg.

Fot. Fotorzepa, Robert Gardziński

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.

Odcinek 71