Oprogramowanie dla księgowych będzie modyfikowane w miarę zmian w Polskim Ładzie

Zamieszanie z wprowadzaniem tzw. Polskiego Ładu to wyzwanie także dla producentów oprogramowania dla systemów księgowych. Gościem podcastu Pawła Rochowicza był Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w firmie Symfonia.

– Polski Ład miał wpływ na wiele różnych rodzajów oprogramowania używanego w biznesie, nie tylko do obliczania zaliczek na podatki i składki od wynagrodzeń, ale też w celach rozliczeń podatków od przedsiębiorców – zwraca uwagę Bogdan Zatorski.

Sytuację wokół Polskiego Ładu komplikuje fakt, że iż w pierwszych dniach jego obowiązywania Ministerstwo Finansów wydało rozporządzenie zmieniające zasady poboru zaliczek. Potem te reguły zapisano w projekcie ustawy skierowanej do parlamentu. – Konsultowaliśmy się z Ministerstwem Finansów w tych sprawach, ministerstwo wydało stosowne objaśnienia i dzięki temu wiedzieliśmy już, co w tych programach zmienić. Bardzo intensywnie pracujemy nad zmianami – zapewnia ekspert.

Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w grupie Symfonia

Gość podcastu dodaje też, że księgowi, którzy będą aktualizowali swoje oprogramowanie do najnowszej wersji, nie poniosą na razie dodatkowych kosztów. – W większości sprzedajemy abonament na oprogramowanie, więc użytkownik dostanie aktualizacje w ramach tego abonamentu – mówi Bogdan Zatorski.

fot. 1 AdobeStock, fot. 2 materiały prasowe

Prowadzący