Jacek Jaśkowiak: Jestem zwolennikiem twardych reguł

– Popieram rozwiązania, które we Francji wprowadził prezydent Macron – mówił prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak w kolejnym podcaście „Mówią Prezydenci”.

Jak dodał, za wszelką cenę trzeba uniknąć ponownego lockdownu, zamknięcia szkół i przedsiębiorstw. Prezydent Poznania opowiadał też o solidarności mieszkańców w trakcie pandemii, dziękuje również za współpracę ówczesnemu wojewodzie wielkopolskiemu, Łukaszowi Mikołajczykowi. – Pracowaliśmy z nim ponad podziałami politycznymi – podkreślił. 

W rozmowie też o wpływie Polskiego Ładu na samorządy oraz o dalszym politycznym zaangażowaniu samorządowców w sprawy ogólnokrajowe. Rozmawiamy także o powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska jako szefa PO oraz zmianach, które wywołał ten ruch.

„Mówią Prezydenci” to nowy cykl podcastów „Rzeczpospolitej”. Do rozmów zaprosiliśmy prezydentki i prezydentów największych polskich miast, członków Unii Metropolii Polskich. Program prowadzi Michał Kolanko. Słuchaj we wtorki o 12:00 na podcasty.rp.pl oraz w serwisach streamingowych na kanale „Rzeczpospolita: Audycje”.

fot. materiały prasowe

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.