Waldemar Bojarun: Kongresy wracają do Katowic

Jesteśmy świadkami pierwszych wydarzeń, które odbywają się jeszcze w reżimie sanitarnym, z pewnymi ograniczeniami, częściowo online, ale coraz więcej gości pojawia się w Katowicach – mówi Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, gość podcastu „Mówią Prezydenci”.

– Powoli wychodzimy z trudnego okresu. Miasto w pewnym czasie postawiło na przemysł spotkań jako doskonała destynacja dla organizacji wielkich wydarzeń – tłumaczy gość audycji.

Wiceprezydent Bojarun zwraca też uwagę na problemy, jakie stworzyła pandemia. Jednym z nich jest sytuacja uczniów, którzy przez naukę zdalną wiele miesięcy spędzili przed ekranami komputerów. – Pojawiają się młodzi ludzie, dla których pomoc pedagogiczno-psychologiczna jest konieczna. Musimy się zmierzyć z tym wyzwaniem – dodaje.

W rozmowie również o finansowaniu oświaty w Katowicach, zmianach w podejściu do projektowania ulic i przestrzeni publicznej, budżecie miasta i o tym, jak samorząd będzie walczyć ze zmniejszającą się liczbą mieszkańców i zanieczyszczeniem powietrza.

„Mówią Prezydenci” to nowy cykl podcastów „Rzeczpospolitej”. Do rozmów zaprosiliśmy prezydentki i prezydentów największych polskich miast, członków Unii Metropolii Polskich. Program prowadzi Michał Kolanko. Słuchaj we wtorki o 12:00 na podcasty.rp.pl oraz w serwisach streamingowych na kanale „Rzeczpospolita: Audycje”.

fot. S. Rybok/materiały prasowe

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.