Tadeusz Truskolaski: Samorządowcy pokazali gest solidarności i siłę

Mieszkańcy wybrali samorządowca, wybrali osobę którą znają, osobę bardzo pracowitą. Kandydaci „polityczni” ponieśli sromotną porażkę. Konrad Fijołek uzyskał poparcie całej opozycji, ale co dla mnie ważne, uzyskał też bardzo mocne poparcie samorządowców – mówi o wyborach w Rzeszowie w kolejnym odcinku podcastu „Mówią Prezydenci” prezydent Białegostoku i szef Unii Metropolii Polskich, Tadeusz Truskolaski.

– Pokazaliśmy gest solidarności i siłę. Kolejna warstwa jest nieco smutna. W tych wyborach prysła legenda byłego prezydenta Tadeusza Ferenca – przyznaje Truskolaski.  

– Wielokrotnie tłumaczyłem: Nie jesteśmy przeciwko polskiemu rządowi, jesteśmy przeciwko psuciu państwa. My jesteśmy ludźmi pragmatycznymi, wiemy czego trzeba ludziom. A jesteśmy systematycznie niszczeni, np. minister Czarnek chce odebrać nam szkoły – podkreśla Truskolaski.  

W podcaście rozmawiamy też o inwestycjach i zmianach w Białymstoku, w tym lotnisku w Krywlanach oraz strategii rozwoju miasta.  

„Mówią Prezydenci” to nowy cykl podcastów „Rzeczpospolitej”. Do rozmów zaprosiliśmy prezydentki i prezydentów największych polskich miast, członków Unii Metropolii Polskich. Program prowadzi Michał Kolanko. Słuchaj we wtorki o 12:00 na podcasty.rp.pl oraz w serwisach streamingowych na kanale „Rzeczpospolita: Audycje”.

fot. materiały prasowe

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.