Podgórna, partner w PwC: Nie może być tak, że to płeć decyduje

Na manify nie chadzam, feministką nie jestem, ale jeśli mam być kandydatką na jakieś stanowisko albo urząd, to niech o tym, czy je dostanę, decydują moje doświadczenie, kompetencje i potencjał, a nie płeć – mówi Katarzyna Podgórna, partner w PwC w dziale doradztwa księgowego i rynków kapitałowych.

Niestety, trend jest negatywny. Udział kobiet na wysokich stanowiskach menedżerskich zmniejszył się z 13 do 10 procent. „To cena za lata zaniedbań – tłumaczy Podgórna – Obecni menedżerowie weszli na rynek pracy około 10 – 15 lat temu i jeśli wtedy nie wykonaliśmy odpowiedniej pracy, a nie wykonaliśmy z młodymi pracownikami, to nie wychowaliśmy sobie menedżerów myślących inaczej niż stereotypowo.

Katarzyna Podgórna znalazła się na tegorocznej, już 11. liście „Wschodzących Gwiazd Biznesu” wśród kobiet przygotowywanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”.

Subskrybuj kanał „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, SoundCloud, aCast, Google Podcasts, Stitcher

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.