Streżyńska: jestem najstarszą „startuperką” w Polsce

U władzy powinno się być maksymalnie trzy lata, a potem należy „iść w rynek”. Zobaczyć jak się narozrabiało. Na własnej skórze odczuć swoje decyzje, zobaczyć kto z ich powodu płacze. Człowiek odrywa się od rzeczywistości, zachowuje się jakby pozjadał wszystkie rozumy i wiedział jak uszczęśliwiać ludzi” – mówi Anna Streżyńska, współzałożycielka i prezeska MC2 Innovations, była minister cyfryzacji (2015 – 2018) i była szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (2006 – 2012).

Streżyńska opowiada, że po 2 latach w rządzie bardzo trudno było pokazać ludziom co zostało zrobione. „To były bowiem długotrwałe procesy, szczególnie na polu legislacyjnym. Wychodzę więc z polityki, a ktoś kto się uważnie temu nie przyglądał, ma o mnie zdanie, że jestem człowiekiem klęski, że mnie wyrzucono, bo mi się nie udało” – mówi Anna Streżyńska i opisuje czas jaki musiała poświęcić na uporządkowanie siebie – „To jest ciężka walka, aby przejść od stanu jestem porażką do poczucia odniosłam sukces”.

Cezary Szymanek i Anna Streżyńska

Teraz, jak przyznaje, nie ma nic do stracenia, bo wszystko zainwestowała w rozwój MC2 Innovations. „Młodzi start-upowcy patrzą na mnie z serdecznością, bo jestem dla nich dowodem na to, że wszystko można przetrwać” – mówi Anna Streżyńska.

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.