Witucki: Na „ok, boomer” odpowiadam „cuda nie istnieją”

Moim celem jest obrona nowoczesnego, liberalnego konserwatyzmu, zdrowego rozsądku oraz… prywatyzacji. Tak aby świat nie odjechał w stronę „socjalu” i braku odpowiedzialności – mówi Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan.

Gość Cezarego Szymanka przekonuje, że kapitalizm się nie skończył, należy go tylko zmienić, dostosowując do obecnych czasów: „na bardziej sprawiedliwy, dzielący się, wolniejszy, z mniejszą konsumpcją”.

Witucki, w przeszłości wieloletni prezes Orange Polska, a później Work Service, opowiada również jak wygląda życie managera, gdy przestaje być prezesem. Kto na tym najbardziej zyskuje i czy zmienia się wtedy grono znajomych.

Cezary Szymanek i Maciej Witucki

Przyznaje, że dziś, młody człowiek nie ma tak szeroko otwartych drzwi na rynek pracy, jak on sam miał, gdy zaczynał karierę. Ale jest o wiele więcej „miejsca w środku”, gdzie jest przyzwoita praca, dobre wynagrodzenie i zadbane życie prywatne.

Witucki składa również deklarację dotyczącą współpracy Konfederacji Lewiatan z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym.

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.