Bierzyński: Nie chcę robić kariery w polityce

Mam duszę przedsiębiorcy, ale też wewnętrzne poczucie moralnego obowiązku angażowania się publicznie – mówi Jakub Bierzyński, założyciel i szef domu mediowego OMD.

Między innymi w taki właśnie sposób tłumaczy swoją współpracę z Ryszardem Petru (.Nowoczesna) i Robertem Biedroniem (Wiosna). I od razu dodaje: „moim warunkiem współpracy z Ryszardem i Robertem było to, że nie będę miał żadnej władzy i nie będę miał formalnego umocowania. Władza sprowadzona do wydawania poleceń mnie bowiem nie interesuje”.

Cezary Szymanek i jakub Bierzyński

Jakub Bierzyński opowiada również o kulisach współpracy z Petru oraz Biedroniem i czy teraz pracuje dla kogoś ze świata polityki. Mówi również – po raz pierwszy – ile zarabia i tłumaczy, dlaczego w jego firmie została wprowadzona jawność zarobków. A także o roli, jaka mu się marzy w życiu publicznym i zawodowym.

Fot. 1 Fotorzepa, Radek Pasterski RP

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.