Bettman: COVID postawił człowieka w centrum

To, co teraz zachodzi, jest zupełnie wyjątkowe. W poprzednich kryzysach ratowaliśmy majątek, skupialiśmy się na wskaźnikach finansowych. Teraz nastąpiła zmiana paradygmatu. W pierwszej kolejności trzeba się zatroszczyć o zdrowie i bezpieczeństwo pracownika – mówi Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska w rozmowie z Bogusławem Chrabotą.

Następuje bardzo szybki rozwój technologii, których zaczęliśmy gwałtownie używać. Przede wszystkim komunikatorów internetowych, ale także zaawansowanych rozwiązań, takich jak chmury obliczeniowe, bliźniak cyfrowy czy zdalna obsługa maszyn i urządzeń oraz całych procesów – ocenia gość podcastu.

Przed pandemią wydawało się, że wszystko co współdzielone ma ogromną przyszłość. A nagle współdzielone oznacza dotykane przez wiele osób. Jest w kontrze do idei, że wszystko co teraz robimy, ma być bezkontaktowe – mówi Dominika Bettman.

Jak COVID-19 zmienił relacje między człowiekiem a otoczeniem? Czy koronawirus wzmocni rozwój aplikacji czy interfejsu?  Dlaczego Europa Środkowo – Wschodnia może zastąpić Chiny w nowym łańcuchu dostaw? Jaka jest przyszłość pracy zdalnej? O tym wszystkim w podcaście „Świat w Skali Makro”.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. materiały prasowe

Bogusław Chrabota
Prowadzący

Dziennikarz i pisarz. Od lat zafascynowany światem, zwłaszcza regionem Morza Śródziemnego, Afryką i Azją Wschodnią. Absolwent i doktorant prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotny stypendysta w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dziennikarz i członek kierownictwa TAI w latach 1992 – 93. Współtwórca i dyrektor programowy Polsatu. Redaktor naczelny Rzeczpospolitej i autor kilku książek.