Becker: Kosmopolacy są przyszłością Europy

Artur Becker – polski pisarz w Niemczech, a może niemiecki pisarz polskiego pochodzenia? 18 książek, 11 powieści i bardzo mocna pozycja w niemieckiej literaturze. Dlaczego pisze tylko po niemiecku? O czym w swoich powieściach opowiada Niemcom?

Dla mnie Polska nie leży na Wschodzie, czy w Europie Środkowej, to jak najbardziej zachodnioeuropejski kraj. Polska ma od strony literackiej, filozoficznej i artystycznej bardzo dużo do zaoferowania – mówi gość programu Bogusława Chraboty.

Bogusław Chrabota i Artur Becker w studio podcasty.rp.pl

Artur Becker opowiada też o początkach pisania za Odrą, o swoich najważniejszych mistrzach, o tym jak Niemcy odkrywają Herlinga-Grudzińskiego oraz metafizykę Miłosza i dzięki nim zmieniają perspektywę na Polskę oraz o książkach, których jeszcze nie napisał.

Bogusław Chrabota
Prowadzący

Dziennikarz i pisarz. Od lat zafascynowany światem, zwłaszcza regionem Morza Śródziemnego, Afryką i Azją Wschodnią. Absolwent i doktorant prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotny stypendysta w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dziennikarz i członek kierownictwa TAI w latach 1992 – 93. Współtwórca i dyrektor programowy Polsatu. Redaktor naczelny Rzeczpospolitej i autor kilku książek.