Kuźniar: PiS amputował Polsce politykę zagraniczną

Posłuchaj

„Obowiązkiem polityki zagranicznej jest kształtowanie otoczenia w sposób przyjazny dla naszych interesów. Nie możemy mieć wokół siebie wyłącznie wrogów”.

Tymczasem, polityka zagraniczna prowadzona przez prezydenta i rząd nie jest obroną naszych interesów, tylko rozpaczliwą obroną stanowiska PiS w sprawie przekształceń ustrojowych w Polsce – profesor Roman Kuźniar, dyplomata, doradca do spraw zagranicznych prezydenta B. Komorowskiego mówiąc te słowa dodawał, że wypowiada je z pełną odpowiedzialnością.

Ale mówi również o tym, dlaczego sytuacja geopolityczna jest dziś niebezpieczna, o wadze osobistych relacji między przywódcami państw i czy znów na arenie międzynarodowej będzie nam się żyło „jak u Pana Boga za piecem”.

Prof. Roman Kuźniar
Bogusław Chrabota
Prowadzący

Dziennikarz i pisarz. Od lat zafascynowany światem, zwłaszcza regionem Morza Śródziemnego, Afryką i Azją Wschodnią. Absolwent i doktorant prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wielokrotny stypendysta w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Dziennikarz i członek kierownictwa TAI w latach 1992 – 93. Współtwórca i dyrektor programowy Polsatu. Redaktor naczelny Rzeczpospolitej i autor kilku książek.

Odcinek 3