Światem rządzą miliarderzy, a Polską – nostalgia

Elon Musk w ostatnich miesiącach nie daje o sobie zapomnieć. Najpierw ogłasza pomoc dla ukraińskiej armii w postaci systemów Starlink, które jak z czasem się okazało, wcale nie były prezentem, a miliarder sporo na nich zarobił, później przeprowadza internetową sondę na temat przyszłości Ukrainy. Teraz Musk chce zrobić rewolucję w Twitterze, którego przejął kilka tygodni temu. Skąd się bierze władza miliarderów nad światem? Czy mają do tego prawo? W nowym odcinku podcastu „Posłuchaj, Plus Minus” Michał Płociński i Michał Szułdrzyński zastanawiają się też, jak wyglądać będzie tegoroczne Święto Niepodległości, czy oprócz stadionowego patriotyzmu jest jeszcze jakaś oferta przeżywania polskości oraz jaki konflikt podzielił organizatorów Marszu Niepodległości.

Ilustracja: Konrad Siuda

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.