Między wartościami a interesami

Sporo w debacie na temat tego, jak Polska powinna reagować na rosyjską agresję na Ukrainę, jest kostiumów klasycznego polskiego inteligenckiego sporu pomiędzy realistami a romantykami. Są ci, którzy dzisiaj mówią, że najważniejsze jest to, żebyśmy wsparli uchodźców bez względu na koszty, i ci którzy uważają, że to będzie kosztowało, że każde embargo i sankcja mają swoją cenę. To w pewnym sensie powtórzenie tego sporu, który mamy właściwie przy każdym z wydarzeń. Jest on wpisany w polską tożsamość – mówi Michał Szułdrzyński w rozmowie z Michałem Płocińskim.

W podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” również o tym, jak emocje, sentymenty i racje polityczne ujawniają się w debacie publicznej, czy nie patrzymy na „zgniły Zachód” w ten sam sposób, co Putin, czy można być antyputinowskim w treści, a putinowskim w formie oraz dlaczego Netflix traci widzów.

Ilustracja: Konrad Siuda

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.