Zdradzeni przez autorytety

Mistrzowie, liderzy, przewodnicy – co się dzieje, gdy spadają z piedestału i zawodzą? O tym w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” rozmawiają Michał Szułdrzyński i Michał Płociński.

Prowadzący audycję nawiązują do tekstu Jakuba Kowalskiego z nowego wydania magazynu. Autor pisze o Kościele, a za punkt wyjścia służy mu sprawa skandalu seksualnego u Dominikanów i zaniedbań, jakich miał dopuścić się o. Maciej Zięba, autorytet i mistrz dla wielu pokoleń. – Zakon uchodził za elitarne miejsce w Kościele. Tymczasem okazało się, że błędy w sprawie o. Pawła M, oskarżonego o wykorzystywanie seksualne i mobbing, popełniano bardzo długo – mówi Michał Szułdrzyński.

Do upadłych autorytetów w najnowszym „Plus Minus” odnosi się też Artur Bartkiewicz, który opisuje krótkie i gorące związki między wyborcami, którzy uwierzyli, że polityka może wyglądać inaczej a charyzmatycznymi liderami, których urok prysł bardzo szybko.

Ilustracja: Konrad Siuda

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.