Jak problemy w relacjach z UE wpłyną na przyszłoroczne wybory?

Wyborczo PiS może mieć ogromny problem. Nie tylko ze względu oczywistych, ale i gospodarczych. Historia wokół KPO i unijnego budżetu wpływa na gospodarkę. I będzie miała wpływ przez najbliższe miesiące, a nawet lata – tak wstrzymanie środków dla Polski z unijnych funduszy strukturalnych komentuje Michał Kolanko.

W podcaście „Polityczne Michałki” również o tym, kto najbardziej stracił na zeznaniach Marcina W., wspólnika Marka Falenty, który twierdzi, że nagrania z afery podsłuchowej przed publikacją we „Wprost” kupili Rosjanie, czy powstanie komisja śledcza w tej sprawie oraz jak Campus Academy, nowa inicjatywa Rafała Trzaskowskiego, wpłynie na relacje w PO.

Podcast „Polityczne Michałki” to podsumowanie najważniejszych wydarzeń tygodnia. Na program w każdy piątek o 12:00 zapraszają Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” oraz Michał Kolanko z działu krajowego.

fot. PAP/EPA

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.