Pierwszy etap kampanii: mobilizacja w PO, konflikty w PiS

W opublikowanym w ubiegły piątek sondażu przeprowadzonym przez Kantar, opozycja pierwszy raz od 2015 roku wygrywa z PiS. – PO, partia z długą historią, to nie jest mała łódeczka, której nawet ktoś taki, jak przewodniczący Tusk może szybko nadać nowy kurs. To duży statek, który wolno skręca. Jeśli ta zmiana mentalności i mobilizacja jest w terenie, wśród samorządowców, to oznacza że ludziom teraz „chce się chcieć”. Widać, że w strukturze Platformy są dobre nastroje – ocenia Michał Kolanko w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim.  

Prowadzący podcast „Polityczne Michałki” podsumowują pierwszy etap kampanii wyborczej. Przyglądają się aktywności Donalda Tuska w mediach społecznościowych oraz konfliktom wewnątrz partii rządzącej. W audycji również o tym, co oznacza nominacja ministerialna Arkadiusza Czartoryskiego i tweety Witolda Waszczykowskiego oraz na czym polega gra wokół podwyżek dla polityków.

fot. Jerzy Dudek/Fotorzepa

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.