Błędne koło Jarosława Kaczyńskiego

„Odejście z rządu zostałoby źle odebrane przez wyborców PiS. Ale pozostanie, nie pozwala Jarosławowi Kaczyńskiemu w pełni zająć się partią i przygotować do wyborów” – mówią Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.

W programie także kulisy politycznej gry wokół drugiej kadencji Adama Glapińskiego w NBP oraz zmianie podejścia PO do spraw gospodarczych i poprawiającej się atmosferze w ławach sejmowej opozycji.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.