PiS i opozycja muszą grać na wielu fortepianach

– Tematem najbardziej interesującym naszych czytelników – zdaniem naszych analityków od ruchu w sieci – jest po pierwsze granica, po drugie granica, po trzecie granica i tak do dziewiątego miejsca – mówił Michał Szułdrzyński w kolejnym podcaście „Polityczne Michałki”.

– Ludzie spoza świata polityki pytają, czy konflikt się zaostrzy, czy przekształci się w konflikt zbrojny. To chyba najczęściej omawiany przez Polaków temat, poza drożyzną i kwestiami związanymi z koronawirusem. Temat granicy sprawił, że w mediach zniknęło niemal wszystko inne, w tym kwestia aborcji. A to trudniejszy mimo wszystko grunt dla PiS – dodał Michał Kolanko. 

W podcaście również polityczny bilans innych kryzysów oraz wydarzeń 11 listopada.

– Niemal w każdym przypadku PiS oraz opozycja muszą grać na wielu fortepianach – mówił Michał Szułdrzyński. – Zawsze ma się wpływ na to, jak się reaguje na kryzysy, nawet jeśli nie na ich pojawienie się – mówił Michał Kolanko.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.