Hołownia wychodzi z bańki i rusza w Polskę lokalną

Między Polską 2050 a Platformą rozpocznie się walka o wyborców spoza dużych miast, o miasta burmistrzowskie. To właśnie tam Szymon Hołownia jest dość mocno zakorzeniony – tak Michał Kolanko komentuje zapowiadany na 9 października w Pabianicach zjazd samorządowy Szymona Hołowni.

– To, że kilka tygodni po konwencji w PO, właśnie w Pabianicach odbędzie się takie wydarzenie, świadczy o tym, że Hołownia i jego sztab uważnie śledzą nastroje. Lider Polski 2050 chce być wiarygodny programowo. Chce mieć program, skierowany poza bańkę, do Polski lokalnej. Opozycja zaczyna rozumieć, że bez tego nie wygra – dodaje Kolanko.

Kryzys na granicy – kto wygra wojnę na emocję? Dlaczego PiS mimo wszystkich problemów, wciąż prowadzi w sondażach? O czym świadczą ostatnie wypowiedzi Donalda Tuska? O tym wszystkim w nowym odcinku podcastu „Polityczne Michałki”.

Fot. Tomasz Gzell/PAP

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.