Czy wyborcy uwierzą w centrowy zwrot Platformy?

Jeśli ktokolwiek inny zaproponowałby kurs na centrum czy bardziej na prawo, zostałby uznany za zdrajcę, symetrystę. Ale Tuskowi wolno więcej – tak konwencję PO w Płońsku podsumowuje Michał Szułdrzyński.

– Tusk jest chyba jedynym politykiem w Polsce, który może takie zmiany wymusić, wyprowadzić PO z bańki. To będzie ogromnie trudne, bo wymaga odłożenia Twittera na bok – dodaje Michał Kolanko.

W podcaście „Polityczne Michałki” również o politycznych konsekwencjach urodzin Roberta Mazurka, na których obecni byli politycy największych partii, konfliktach wewnątrz PO oraz o tym, co się dzieje w Zjednoczonej Prawicy po karach nałożonych przez TSUE za kopalnię w Turowie.

Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.