Jarosław Kaczyński zafunduje głęboką reformę funkcjonowania partii?

Jest poczucie, że w PiS morale przez ostatnie miesiące spadły. Że nie ma śladu po tej krótkotrwałej euforii, która była po wyborach prezydenckich – mówią Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w podcaście „Polityczne Michałki”.

W sobotę odbędzie się posiedzenie władz PiS, w niedzielę zaś komitet polityczny partii. Zostaną wybrane nie  tylko władze ugrupowania, ma zostać podsumowana również kondycja partii. – Posłowie PiS są zirytowani na tych, którzy sobie dorabiają, wsadzają żony do spółek Skarbu państwa, że za mało zarabiają – mówi Michał Szułdrzyński. I pyta na ile to kontrolowane przecieki i strategia, by w sobotę prezes Kaczyński mógł rozwiązać problemy, które PiS sam stworzył.

W podsumowaniu wydarzeń politycznych tygodnia również o zbliżającej się Radzie Krajowej PO, która ma podjąć decyzję, w jaki sposób Tusk wróci do polityki, kolejnym transferze do Polski 2050 Szymona Hołowni, o ustawie wprowadzającej zapowiadane w Polskim Ładzie reformy, o tym czy PiS ma znów większość w Sejmie oraz poparciu przez partię rządzącą kandydatury prof. Marcina Wiącka na RPO.

fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.