Bielan: Opozycja licytuje się na lewicowość

Hołownia skręca w lewo, tak samo jak Platforma. Myślę, że dojdzie do bardzo zaciekłej rywalizacji między tymi partiami a Lewicą – mówi Adam Bielan, europoseł PiS w rozmowie z Michałem Kolanko.

– Politycy Zjednoczonej Prawicy, którzy związaliby się z ruchem Hołowni, musieliby zjeść swój język i wyrzec się poglądów, które dotąd głosili, podobnie jest z wyborcami. Ruch Hołowni będzie więcej zabierać Platformie Obywatelskiej – mówi gość podcastu.  

– Potencjał Hołowni, który powstał po w miarę dobrej kampanii prezydenckiej, może zostać zmarnowany przez bardzo długą przerwę pomiędzy wyborami – tłumaczy Adam Bielan. – Jeśli prześledzimy średni czas trwania politycznych startupów w przeszłości – ruchu Palikota czy partii Ryszarda Petru – to trwały one mniej więcej 3 lata. Po tym czasie zaczynały się potężne kłopoty – dodaje.

Jak zmieni się polityka USA wobec Polski? Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą i opozycją? Czy Polskę w tym roku czekają wybory? O tym wszystkim w podcaście „Game Changer”.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. Robert Gardziński / Fotorzepa

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.