Opozycja musi pokazać po co chce odsunąć PiS od władzy

– Każde szanujące się ugrupowanie polityczne musi mieć wizję tego, co będzie po pandemii. Opozycja musi wiedzieć, co będzie po Prawie i Sprawiedliwości, jaką Polskę sobie wyobrażamy, gdybyśmy byli u władzy. Pandemia kiedyś minie i będzie trzeba składać to państwo na nowo – mówi Agnieszka Dziemianowicz – Bąk, posłanka Lewicy, w rozmowie z Michałem Kolanko.  

– Jestem otwarta na współpracę taktyczną przed wyborami, ale ona musi mieć jakiś fundament ideowy. Wbrew głośnym okrzykom ze strony liberalnej nie widzę takich sygnałów. Na razie Platforma pokazuje, że jej wizja Polski po PiS za bardzo nie różni się od Polski za czasów partii rządzącej – dodaje gość podcastu.

W rozmowie został poruszony także temat Narodowego Programu Szczepień. Posłanka przypomina, że nie ma on rangi prawnej i nie jest rozporządzeniem ministra zdrowia. – Jeżeli ktoś wchodzi na stronę ministerstwa zdrowia i czyta ten dokument, zastanawiając się w jakiej będzie grupie, to może sobie poczytać, ale nie ma pewności, że to wszystko będzie utrzymane i że jest to rzetelne i obowiązujące prawo – dodaje. Agnieszka Dziemianowicz – Bąk krytykuje działania rządu dotyczące koordynacji szczepień, apeluje też by nauczyciele nie byli wysyłani do szkół dopóki nie zostaną zaszczepieni.

Słuchaj kanału „Rzeczpospolita: Audycje” w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.