Dworczyk: Idziemy cienką granią

Posłuchaj

Od czego zależy to, czy wygramy walkę z pandemią? Jak działa rząd w sytuacji kryzysu i czy udało się przygotować do drugiej fali? O tym wszystkim w rozmowie z ministrem Michałem Dworczykiem, szefem Kancelarii Premiera.

Już na etapie projektu brano pod uwagę, że Stadion Narodowy będzie wykorzystywany do celów medycznych, choć nie zakładano że będzie na nim prowadzona intensywna terapia tlenowa, dlatego że takiej instalacji tam nie ma i jest dopiero budowana – mówi gość podcastu Michała Kolanki.

We wtorek wydamy manual dla wojewodów odpowiedzialnych za budowę szpitali tymczasowych. Te wskazówki są opisane na podstawie doświadczeń zebranych z budowy pierwszego szpitala polowego na Stadionie Narodowym – dodaje Dworczyk.

Jak na pracę w warunkach pandemii przygotowany jest sam rząd? – Wszystkie osoby, które codziennie spotykają się z premierem – funkcjonariusze SOP i kilku urzędników z KPRM, każdego dnia przechodzą szybkie testy antygenowe. Udało nam się w ten sposób wyłapać dwie osoby, które były chore i które z dużą dozą prawdopodobieństwa zaraziłyby premiera – wyjaśnia Dworczyk.  

Fot. Jakub Czermiński/Fotorzepa

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Odcinek 154