Tomczyk: KO będzie recenzować i kontrolować rząd

Jak zmieni się działanie klubu KO w Sejmie? Co dalej z ruchem Rafała Trzaskowskiego? Jak opozycja będzie rozliczała rząd? Gościem podcastu Michała Kolanki był Cezary Tomczyk, szef klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska ma być klubem opozycji aktywnej. Powstanie system sekretariatów, aby posłowie odpowiedzialni za ekonomię czy rolnictwo mogli recenzować rząd. To nie ma być gabinet cieni, a zespół recenzentów odpowiedzialnych za swoje zagadnienia. Do jego powołania dojdzie w ciągu najbliższych tygodni. Chcemy też przygotować raport o stanie państwa, aby obywatele poznali prawdę. Będziemy recenzować, kontrolować i przedstawiać alternatywę – mówi Cezary Tomczyk w programie „Game Changer”.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Jakub Czermiński/Fotorzepa

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.