Karoń: Do wyborcy przemawiają lęk, zagrożenie i nienawiść

Wyborcy zaczynają śledzić kampanię dwa tygodnie przed wyborami. Najbardziej zapamiętują atmosferę, emocję i to czy kandydatowi się chce. Najsilniej przemawiają do nich takie uczucia jak lęk, zagrożenie i nienawiść – mówi Tomasz Karoń, strateg polityczny w rozmowie z Michałem Kolanko. 

Wielu wyborców zadaje sobie teraz pytania: czy idziemy w stronę zmiany czy jesteśmy za kontynuacją? Za kontynuacją przemawia to, że czasy są niepewne, wciąż mamy pandemię, więc zmiana może być ryzykowna. Z drugiej strony mamy opozycję, która nawołuje do zmian. Hasło „Mamy dość” dobrze opisuje stan nastrojów po tej stronie wyborców – mówi gość podcastu.

Co zdecyduje o wyniku II tury wyborów? Jak bada się nastroje wyborców? Jaka to była kampania i dlaczego kończy się właśnie w taki sposób? Czy dojdzie do debaty i czy może ona coś zmienić? O tym wszystkim podcaście „Game Changer”.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.