Karoń, strateg polityczny: Każdy kryzys zmienia naszą ocenę rzeczywistości

„To, co teraz się dzieje bardzo zmieni sposób myślenia Polaków o polityce i sprawach społecznych. Już nic nie będzie takie samo” – ocenia Tomasz Karoń, strateg polityczny.

Gość Michała Kolanki w podcaście „Game Changer” tłumaczy, że każdy kryzys zmienia percepcję rzeczywistości, jak na przykład ten finansowy z lat 2007 – 2009.

„Tamte wydarzenia przełożyły się na postrzeganie rzeczywistości, ale przede wszystkim na zmiany instytucjonalne. Pytanie, jakie zmiany będą w Polsce, kto wyznaczy kierunki, cele, kto je zagospodaruje jest otwarte. Na pewno wszystko będzie inaczej” – mówił Tomasz Karoń. Dodając: „Pojawia się niepewność, lęk przed utrat bliskich. Polityka schodzi na plan dalszy. Ale to nie oznacza, że to co się dzieje nie przełoży się na wybory polityczne i postrzeganie rzeczywistości w przyszłości”.  

Michał Kolanki i Tomasz Karoń w studiu „Rzeczpospolitej”.
Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.