Gowin: Duda nie antagonizował Polaków

Posłuchaj

Kampania prezydenta Dudy rozkręca się. Początki nie były łatwe, zmasowany atak opozycji, sytuacja z gestem jednej z naszych posłanek. Jestem jednak przekonany, że tak profesjonalny zespół doskonale sobie z kampanią poradzi – mówił wicepremier Jarosław Gowin w podcaście Game Changer. 

– Prezydent jest ostatnią osobą, której można by zarzucać, że przez ostatnie 5 lat antagonizowała Polaków. Prezydent reprezentuje wysokie standardy, jeśli chodzi o kulturę polityczną. Co do standardów całej naszej polityki, to mówię krytycznie i samokrytycznie, ale zrobiliśmy bardzo dużo – nie mówię tu tylko o całej ostatniej kadencji, ale i od wielu lat – by polskie społeczeństwo było bardziej podzielone, bardziej niż wymagają tego standardy demokracji. Bardzo liczę na to, by po zwycięstwie prezydenta Dudy, Porozumienie zakasało rękawy – te standardy które uosabia prezydent staną się powszechniejsze – mówił Gowin. 

Michał Kolanko i Jarosław Gowin

– Działalność polityczna jest zawsze obarczona ogromną dozą ryzyka. Każde wybory są inne. Tak jak powiedział niedawno Marcin Mastalerek, metody które się sprawdziły w 2015 przy kampanii prezydenta Dudy, mogą być teraz nieskuteczne – powiedział Gowin odnosząc się do jednej z tez z książki Roberta Krasowskiego „O demokracji w Polsce”.

Fot. 1 Fotorzepa/ Darek Golik

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Odcinek 54