Kowal: Współczesny Sejm jest jak sztuczne kwiaty

Posłuchaj

Jak zmienia się Sejm i polska polityka? Jakie znaczenie dla niej będą miały zbliżające się wybory prezydenckie? Czy praca jest ideą, która może ponieść całą Koalicję Obywatelską?

Praca jest bardzo obszernym tematem, który zwraca uwagę. Przede wszystkim dlatego, że ostatnie lata upłynęły pod znakiem wydatków socjalnych. One zwróciły uwagę na to, że są w naszym społeczeństwie są ludzie biedniejsi albo ludzie, którzy w interesie państwa powinni dostać jakieś wsparcie – mówi dr Paweł Kowal, Polska Akademia Nauk, poseł na Sejm RP Koalicji Obywatelskiej.

Przeciwników PiS-u jest sporo, a PiS na tym etapie nie jest w stanie utrzymać także tych, którzy niedawno byli jego zwolennikami. Polacy lubią zmiany, jestem przekonany, że teraz do niej dojdzie. Ludzie są zmęczeni Andrzejem Dudą – dodaje Paweł Kowal.

Michał Kolanko i Paweł Kowal w studio podcasty.rp.pl

Gość podcastu Michała Kolanki mówił też o tym, jak widzi rolę Lewicy, która pojawiła się w Sejmie, czy potrzebujemy w Polsce nowej klasy średniej oraz jak ocenia głosowanie nad budżetem dla TVP.

Fot. 1 Fotorzepa/Jerzy Dudek

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Odcinek 49