Szłapka: Wyborcy PiS-u zaczynają mieć wątpliwości

Posłuchaj

Co jest stawką najbliższych wyborów prezydenckich? Czy liberalizm w Polsce ma jeszcze sens? Co dalej z .Nowoczesną? Gościem Michała Kolanki jest Adam Szłapka, szef .Nowoczesnej.

W rozmowach wyborcy, którzy głosowali na PiS mówią, że to nie jest do końca dobrze, że wszystkie instytucje państwa sa w rękach jednej partii. A z drugiej strony – widziałem to mocno w Poznaniu – jest energia, której zabrakło w 2015 roku. My ja widzieliśmy wtedy w Nowoczesnej, ale nie było jej tak dużo. I moim zdaniem ona rośnie. Widzę to w mediach społecznościowych, widzę komentarze – mówi o krajobrazie przed startem kampanii prezydenckiej Adam Szłapka, szef Nowoczesnej

W rozmowie padły też pytania o przyszłość jego partii i to, czy liberalizm we współczesnej polityce jest jeszcze potrzebny i aktualny. 

Michał Kolanko i Adam Szłapka
Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Odcinek 31