Zandberg: Celem jest lewicowy rząd

Posłuchaj

W ubiegłym roku wygłosił jedno z najbardziej komentowanych wystąpień w Sejmie i to jako poseł debiutant. Były spekulacje, że będzie kandydatem na prezydenta swojego obozu politycznego. Jaki ma plan, by ten obóz w 2023 roku przejął władzę?

Naszym celem jest lewicowa większość w parlamencie i lewicowy rząd po kolejnych wyborach. To jest powód, dla którego jesteśmy w parlamencie i sens naszej pracy. Siłą naszej koalicji jest różnorodność. To pozwala na to, by docierać i reprezentować różne grupy wyborców – przekonuje Adrian Zandberg, jeden z liderów lewicy. 

Michał Kolanko i Adrian Zandberg

Faktem jest, że pod koniec 2019 roku nasze poparcie się skonsolidowało. Nasi wyborcy poznali i zaprzyjaźnili się z tym projektem. Teraz jest czas, by iść dalej. Bardzo wiele będzie zależało od pracy w parlamencie. Ludzie chcą wiedzieć, że sprawy dla nich ważne maja reprezentację parlamentarną. I to, co będzie się działo w parlamencie i prezydencka kampania wyborcza, będą istotne. To są też trochę inne narzędzia. Będziemy starali się wykorzystać obydwa – dodaje.    

Fot. 1 Bartek Kuzia

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Odcinek 16