Sobkowiak: kierowania sztabem wyborczym Kosiniaka – Kamysza nie można było odrzucić

Kosiniak-Kamysz od dwóch lat jeździ po Polsce. Nie musi z warszawskiego salonu przesiadać się do kampanijnego busa – mówi szefowa jego sztabu, Magdalena Sobkowiak w podcaście „Game Changer”.

Cel jest osiągalny. Jest w nas wiara, że to się może udać. II tura, a przede wszystkim zwycięstwo. Władysław Kosiniak-Kamysz ma być kandydatem nie tylko PSL. Projekt jest znacznie szerszy, budowany na Koalicji Polskiej. Kosiniak-Kamysz będzie kandydatem obywatelskim, społecznym. Kandydatem reprezentującym Polaków, a nie jedną partię polityczną – podkreśla Sobkowiak. 

Michał Kolanko i Magdalena Sobkowiak

Scena polityczna się zmienia, duopol się chwieje. Nie ma już tylko dwóch sił – PO i PiS. To pokazują wyniki i analizy wyborów parlamentarnych. Jest potrzeba budowy stabilnego, umiarkowanego centrum. Jest też coraz większa rola lewicy – mówi. 

Magdalena Sobkowiak jest pierwszą osobą spoza PSL-u, która szefuje kampanii prezydenckiej kandydata partii. Wcześniej była dziennikarką telewizyjną. Pracowała w Polsat News, „Panoramie” TVP2, TVP Info, była korespondentką TVP w Brukseli. Zajmowała się też komunikacją w Komisji Europejskiej.

Na kolejny odcinek podcastu Michała Kolanki zapraszamy 13 stycznia.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.