Krzysztof Mazur: Zmiana generacyjna się dzieje

Był szefem Klubu Jagiellońskiego. Jego kampania do Senatu została uznana za jedną z najciekawszych i innowacyjnych. Teraz wszedł do rządu jako wiceminister rozwoju. Jak przystosowuje się do nowej rzeczywistości? Jaką ma wizję swojej pracy oraz przyszłości swojego obozu politycznego? Co wniesie do ekipy premiera Morawieckiego?

Polityczny wymiar rozwoju? Redefiniowanie prawicy, która ma w sobie coraz mniej komponentu „rewolucyjnego” z 2014 roku, tuż przed wyborami na rzecz tej prawicy, która już za chwilę będzie 5 lat rządziła Polską. I coraz mniej może mówić z perspektywy zewnętrznej diagnozy słabości III RP, a coraz bardziej z perspektywy własnego dorobku instytucjonalnego. To jest największe wyzwanie – mówi Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju w rozmowie z Michałem Kolanko.

Michał Kolanko i Krzysztof Mazur

Trzeba na nowo wymyślić linie podziału. Ta zmiana generacyjna się dzieje. Spór z Lewicą jest zupełnie nowym sporem. To proces. Widać, że prawica się zmienia i będzie się modyfikowała wobec tych nowych wyzwań – dodaje. 

Fot. 1 Ministerstwo Rozwoju

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.