Fijołek: Opóźniając wybory w Rzeszowie próbowano wpływać na ich wynik

To, że w Rzeszowie udało się po jednej stronie zgromadzić wszystkie prodemokratyczne siły, wspólnie z obywatelskimi i lokalnymi stowarzyszeniami, to jest coś czego do tej pory nie było – w rozmowie z Michałem Kolanko mówi Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa popierany przez opozycję.

– Kiedy ja byłem na fali wznoszącej, kandydaci obozu rządzącego byli w powijakach, to przesunięte te wybory, by wyhamować mój impet, a im pozwolić się podnieść. Ewentualną drugą turę ustawiono na pierwszy weekend wakacji, w pełni świadomie wiedząc, że ludzie będą chcieli masowo wyjechać na wakacje – mówi Konrad Fijołek.

– Widać nerwowość w kampanii, idą na mnie falowe ataki, spodziewam się, że będą się działy cuda i nie wiadomo czego jeszcze o sobie się dowiem – tak zbliżającą się pierwszą turę wyborów komentuje Fijołek.

Gość podcastu „Game Changer” opowiada też o swoich relacjach z Tadeuszem Ferencem, o tym jakie byłyby jego pierwsze decyzje na stanowisku prezydenta Rzeszowa, czego pandemia nauczyła samorządy oraz jak muszą się zmienić miasta, by odpowiedzieć na współczesne wyzwania.

Fot. Darek Delmanowicz/PAP

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.