Fijołek: Opóźniając wybory w Rzeszowie próbowano wpływać na ich wynik

To, że w Rzeszowie udało się po jednej stronie zgromadzić wszystkie prodemokratyczne siły, wspólnie z obywatelskimi i lokalnymi stowarzyszeniami, to jest coś czego do tej pory nie było – w rozmowie z Michałem Kolanko mówi Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa popierany przez opozycję.

- Kiedy ja byłem na fali wznoszącej, kandydaci obozu rządzącego byli w powijakach, to przesunięte te wybory, by wyhamować mój impet, a im pozwolić się podnieść. Ewentualną drugą turę ustawiono na pierwszy weekend wakacji, w pełni świadomie wiedząc, że ludzie będą chcieli masowo wyjechać na wakacje – mówi Konrad Fijołek.

- Widać nerwowość w kampanii, idą na mnie falowe ataki, spodziewam się, że będą się działy cuda i nie wiadomo czego jeszcze o sobie się dowiem – tak zbliżającą się pierwszą turę wyborów komentuje Fijołek.

Gość podcastu „Game Changer” opowiada też o swoich relacjach z Tadeuszem Ferencem, o tym jakie byłyby jego pierwsze decyzje na stanowisku prezydenta Rzeszowa, czego pandemia nauczyła samorządy oraz jak muszą się zmienić miasta, by odpowiedzieć na współczesne wyzwania.

Fot. Darek Delmanowicz/PAP

Prowadzący

W redakcji „Rzeczpospolitej” od 2017 r. Specjalizuje się w krajowej polityce, analizuje i opisuje kampanie wyborcze, to co dzieje się w kuluarach Sejmu i Senatu i w rządzie. Zajmuje się też stykiem polityki i nowych technologii oraz sprawami samorządu na łamach dodatku „Życie Regionów” Rzeczpospolitej i nie tylko. Współtwórca – razem z Michałem Szułdrzyńskim – popularnego podcastu „Polityczne Michałki”. Urodzony w Krakowie w 1985 roku, ukończył prawo na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Później był m.in. współzałożycielem serwisu 300POLITYKA, współpracował też z serwisem Serialowa.pl, portalem Gazeta.pl. Prowadził też blog Spinroom.pl o amerykańskiej polityce i technologii. Autor książki „Gamechanger: Za kulisami polityki” (Wydawnictwo Rebis, 2022). Absolwent Georgetown Leadership Seminar.