Scheuring-Wielgus: Lewica musiała stać się niezależna od PO

Platforma Obywatelska niestety wszystkich swoich konkurentów na opozycji traktuje jak swoich podwładnych i trzeba było wymyślić moment, żeby się od niej oddzielić swoim działaniem – mówi Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Lewicy, w rozmowie z Michałem Kolanko.

– Wiedzieliśmy, że to będzie ryzykowna gra, że będzie fala hejtu, niedobrych opinii, ale to był najlepszy moment, żeby to pokazać – tak o poparciu Lewicy dla KPO mówi posłanka Scheuring-Wielgus. – Wyszliśmy z tego wzmocnieni, bo pokazaliśmy że z nami trzeba się liczyć – dodaje.

Posłanka zapowiada, że na październikowej konwencji ugrupowania zostanie zaprezentowana odpowiedź na Polski Ład oraz program partii. – Chcemy pokazać, że Lewica jest inna niż ta, która była piętnaście lat temu. Z prostego powodu: zmieniły się czasy, zmieniły się osoby, które weszły do polityki, jesteśmy nowym pokoleniem, myślimy bardziej progresywnie, bardziej przyszłościowo i trzeba reagować na te zmiany – mówi Joanna Scheuring-Wielgus – tłumaczy. – Pokazanie naszej lewicowej wizji myslenia o Polsce przyszłości będzie czymś bardzo atrakcyjnym nawet dla wyborców PiS-u – dodaje.

Jaka będzie strategia Lewicy na kolejny rok? Jakich wyborców chce przyciągnąć? Czy Lewica odpowie na Polski Ład? Jak będzie głosowała w sprawie ustaw zawartych w programie? O tym w nowym odcinku podcastu „Game Changer”

fot. Jakub Czermiński/Fotorzepa

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.