Kobosko: Nie możemy wykluczyć kolejnych transferów

Rozmawiamy z bardzo wieloma posłami w Sejmie, choć my nie podejmujemy aktywnych działań, żeby szukać kolejnych parlamentarzystów, to oni zgłaszają się do nas – mówi Michał Kobosko, lider partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Gość podcastu „Game Changer” w rozmowie z Michałem Kolanko podkreślił, że Polska 2050 nie planuje teraz rozszerzenia obecności w Sejmie i budowy klubu parlamentarnego. – Nie podejmujemy prób powiększania naszej obecności parlamentarnej, ale nie możemy wykluczyć, że takie transfery jeszcze nastąpią – mówi Kobosko. Polityk zaznaczył też, że trwają rozmowy z wieloma posłami Zjednoczonej Prawicy. – Oni sami wzięli trochę na wstrzymanie, bo chcą się lepiej zorientować i zrozumieć, co się dzieje na szczycie ich konstelacji – dodaje.

Michał Kobosko podkreśla, że partia Szymona Hołowni skupia się teraz na budowaniu struktur. – Jesteśmy obecni w każdym mieście wojewódzkim, budujemy się w wielu miastach powiatowych – mówi. – Ci którzy nie należą do PiS czy PO widzą w nas realną trzecią siłę, o tyle dla nich ważną i atrakcyjną, bo my bardzo mocno mówimy o wadze samorządu w Polsce – dodaje.

Gość podcastu zaznaczył, że ugrupowanie czeka na dokonanie prawomocnego wpisu do rejestru partii politycznych.
– Chcielibyśmy przeprowadzić wybory głównych władz jeszcze w tym roku, tak aby nie było zarzutów, że nasza partia działa niezgodnie ze statutem, czy są jakieś samozwańcze władze – mówi.

Program „Nowy Ład” Michał Kobosko nazywa marketingiem politycznym. – Jeśli miałby stać się ciałem i te cząstkowe elementy informacji, które mamy miałyby się okazać prawdziwe, to trzeba realnie przeprowadzić kilkadziesiąt różnego rodzaju ustaw przez Sejm – tłumaczy.

Fot. Jakub Czermiński/Fotorzepa

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.