Dla kogo szczepionka na Covid?

Posłuchaj

Nie ma powodów do obaw przed nową szczepionką na koronawirusa, bo została ona przebadana równie skrupulatnie, co inne wyroby medyczne. Skrócono jedynie proces rejestracji. Należy jednak stosować ją w grupach osób, wśród których została przebadana – mówi dr Łukasz Durajski, ekspert WHO Europe.

W najnowszym odcinku programu „Dr Internet i Pani Rozum” dr Durajski, prowadzący popularnego bloga „Doktorek Radzi”, na co dzień rezydent pediatrii w Centrum Zdrowia Dziecka, wyjaśnia m.in. jak działa szczepionka mRNA, w jakich grupach powinna być stosowana i czy osoba, która zaszczepi się jej dwiema dawkami, na pewno nie stwarza zagrożenia dla tych, które jeszcze nie zakaziły się koronawirusem.

Ekspert rozwiewa wątpliwości dotyczące szczepionki i tłumaczy, jakie grupy pacjentów mogą być nią szczepione. Wyjaśnia też, dlaczego należy przyjąć ją w dwóch dawkach.

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. AdobeStock

Karolina Kowalska
Prowadzący

Kiedyś dziennikarka policyjna, dziś zajmuje się systemem ochrony zdrowia i tematyką medyczną, rozprawiając się z mitami dotyczącymi leczenia. Chciała nawet zostać patomorfologiem albo medykiem ratunkowym, jednak dziennikarstwo wciągnęło ją na początku klasy maturalnej. W „Rzeczpospolitej” od 2013 r.

Odcinek 187