Jak zniechęcić do palenia?

W premierowym odcinku po pandemii Karolina Kowalska rozmawia z jednym z najpopularniejszych lekarzy na Twitterze, ukrywającym się pod pseudonimem Patrick House MD. Patrick, lekarz rodzinny z województwa kujawsko-pomorskiego, słynie z ciętych komentarzy na temat życia politycznego, ale też wyjątkowej niechęci do palaczy, samoleczenia, nieczytania ulotek leków i teorii, które są na bakier z aktualnym stanem wiedzy medycznej.

Profil, na którym z początku komentował wydarzenia polityczne, szybko stał się kanałem polityczno-zdrowotnym. Patrick House MD, często w dość drastyczny sposób, przekonuje swoich followersów, dlaczego paląc skracają życie. A krótkie historie z życia lekarza rodzinnego niejednego już nawróciły na zdrowy tryb życia.

Z podcastu dowiecie się, skąd u niego tak duża niechęć do palaczy, czy jego „krucjata antynikotynowa” na Twitterze jest skuteczna i dlaczego palącemu należy mówić wprost, że ból korzonków jest niczym z bólem nowotworowym, jaki dają przerzuty raka płuc do kości.

Fot. Amritanshu Sikdar/Unsplash

Karolina Kowalska
Prowadzący

Kiedyś dziennikarka policyjna, dziś zajmuje się systemem ochrony zdrowia i tematyką medyczną, rozprawiając się z mitami dotyczącymi leczenia. Chciała nawet zostać patomorfologiem albo medykiem ratunkowym, jednak dziennikarstwo wciągnęło ją na początku klasy maturalnej. W „Rzeczpospolitej” od 2013 r.