Karoń: Do wyborcy przemawiają lęk, zagrożenie i nienawiść

Wyborcy zaczynają śledzić kampanię dwa tygodnie przed wyborami. Najbardziej zapamiętują atmosferę, emocję i to czy kandydatowi się chce. Najsilniej przemawiają do nich takie uczucia jak lęk, zagrożenie i nienawiść - mówi Tomasz Karoń, strateg polityczny w rozmowie z Michałem Kolanko. 

Wielu wyborców zadaje sobie teraz pytania: czy idziemy w stronę zmiany czy jesteśmy za kontynuacją? Za kontynuacją przemawia to, że czasy są niepewne, wciąż mamy pandemię, więc zmiana może być ryzykowna. Z drugiej strony mamy opozycję, która nawołuje do zmian. Hasło „Mamy dość” dobrze opisuje stan nastrojów po tej stronie wyborców - mówi gość podcastu.

Co zdecyduje o wyniku II tury wyborów? Jak bada się nastroje wyborców? Jaka to była kampania i dlaczego kończy się właśnie w taki sposób? Czy dojdzie do debaty i czy może ona coś zmienić? O tym wszystkim podcaście "Game Changer".

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Prowadzący

W redakcji „Rzeczpospolitej” od 2017 r. Specjalizuje się w krajowej polityce, analizuje i opisuje kampanie wyborcze, to co dzieje się w kuluarach Sejmu i Senatu i w rządzie. Zajmuje się też stykiem polityki i nowych technologii oraz sprawami samorządu na łamach dodatku „Życie Regionów” Rzeczpospolitej i nie tylko. Współtwórca – razem z Michałem Szułdrzyńskim – popularnego podcastu „Polityczne Michałki”. Urodzony w Krakowie w 1985 roku, ukończył prawo na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Później był m.in. współzałożycielem serwisu 300POLITYKA, współpracował też z serwisem Serialowa.pl, portalem Gazeta.pl. Prowadził też blog Spinroom.pl o amerykańskiej polityce i technologii. Autor książki „Gamechanger: Za kulisami polityki” (Wydawnictwo Rebis, 2022). Absolwent Georgetown Leadership Seminar.