PiS i opozycja muszą grać na wielu fortepianach

- Tematem najbardziej interesującym naszych czytelników - zdaniem naszych analityków od ruchu w sieci - jest po pierwsze granica, po drugie granica, po trzecie granica i tak do dziewiątego miejsca - mówił Michał Szułdrzyński w kolejnym podcaście "Polityczne Michałki".

- Ludzie spoza świata polityki pytają, czy konflikt się zaostrzy, czy przekształci się w konflikt zbrojny. To chyba najczęściej omawiany przez Polaków temat, poza drożyzną i kwestiami związanymi z koronawirusem. Temat granicy sprawił, że w mediach zniknęło niemal wszystko inne, w tym kwestia aborcji. A to trudniejszy mimo wszystko grunt dla PiS - dodał Michał Kolanko. 

W podcaście również polityczny bilans innych kryzysów oraz wydarzeń 11 listopada.

- Niemal w każdym przypadku PiS oraz opozycja muszą grać na wielu fortepianach - mówił Michał Szułdrzyński. - Zawsze ma się wpływ na to, jak się reaguje na kryzysy, nawet jeśli nie na ich pojawienie się - mówił Michał Kolanko.

Fot. PAP/Paweł Supernak

Prowadzący

W redakcji „Rzeczpospolitej” od 2017 r. Specjalizuje się w krajowej polityce, analizuje i opisuje kampanie wyborcze, to co dzieje się w kuluarach Sejmu i Senatu i w rządzie. Zajmuje się też stykiem polityki i nowych technologii oraz sprawami samorządu na łamach dodatku „Życie Regionów” Rzeczpospolitej i nie tylko. Współtwórca – razem z Michałem Szułdrzyńskim – popularnego podcastu „Polityczne Michałki”. Urodzony w Krakowie w 1985 roku, ukończył prawo na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Później był m.in. współzałożycielem serwisu 300POLITYKA, współpracował też z serwisem Serialowa.pl, portalem Gazeta.pl. Prowadził też blog Spinroom.pl o amerykańskiej polityce i technologii. Autor książki „Gamechanger: Za kulisami polityki” (Wydawnictwo Rebis, 2022). Absolwent Georgetown Leadership Seminar.

Redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”

Ur. w 1980 r. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarz, publicysta. Redaktor naczelny serwisu rp.pl, I zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita”, szef weekendowego magazynu „Plus Minus”. W „Rzeczpospolitej” od 2008 roku, najpierw jako zastępca, a potem szef działu krajowego. Od października 2024 r. redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”. Zdobywca nagrody Grand Press 2016 w kategorii publicystyka. W 2016 nominowany - wraz z Andrzejem Stankiewiczem - również do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, oraz do nagrody Kisiela. W 2019 nominowany do nagrody Dobry Dziennikarz. Autor książki „Prawica dla opornych” (Wydawnictwo RM, Warszawa 2023).