Prokuratorzy wygnani, politycy PiS nagrani. A zaszczepieni?

„Może się okazać, że zanim zostaniemy w większości zaszczepieni, to przechorujemy koronawirusa i będziemy naturalnie odporni” – Karolina Kowalska komentuje Narodowy Program Szczepień.

„To jest szykanowanie prokuratorów, którzy potrafią otwarcie sprzeciwić się władzy” – Wojciech Tumidalski komentuje oddelegowanie w trybie pilnym do pracy w miejscach oddalonych o setki kilometrów około 20 prokuratorów.

„Takich taśm, jak w Wałbrzychu, będzie zapewne jeszcze więcej. Nie wolno o nich zapominać” – Jacek Nizinkiewicz komentuje nagrania polityków PiS z Wałbrzycha, w których rozdzielali dotacje i mówili, że niczym się nie różnią od polityków innych opcji.  

„Rzecz W Tym” – wtorek, 19.01.2021 r.

Fot. 1 i 3 AdobeStock, fot. 2 Robert Gardziński/Fotorzepa

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.