„Rząd PiS sam sobie stworzył bunt przedsiębiorców”

Rozumiem tych, którzy zamierzają otworzyć swój biznes 18 stycznia, mimo obowiązujących zakazów – mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Tak zamierzają na przykład zrobić właściciele pensjonatów i restauracji z Karpacza, Świeradowa i Szklarskiej Poręby. Tymczasem w piątek, 15. stycznia rusza Tarcza Finansowa 2.0. Pomoc o wartości 20 miliardów złotych jest skierowana do mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm. – W obecnej sytuacji budżetowej Polski, to nie jest mała kwota. Ale skuteczność tej tarczy będzie zależała od szybkości rozpatrywania wniosków i wykonywania przelewów – ocenia Witucki. I dodaje, że mimo wielu apeli i próśb ze strony organizacji biznesowych, rząd nie włączył ich przedstawicieli do prac nad działaniami dotyczącymi wychodzenia z rzeczywistości koronawirusowej.

„Rzecz W Tym” – czwartek, 14.01.2021 r.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. AdobeStock

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.