Policjant sędzią, a Trump jeszcze prezydentem

Jeśli przejdzie proponowana przez PiS zmiana prawa o wykroczeniach, policjant karzący obywatela mandatem stanie się też po trochu sądem – mówi Wojciech Tumidalski, dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

Przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość projekt zmian w kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia zakłada likwidację prawa obywatela do odmowy przyjęcia mandatu. Będzie musiał to zrobić, a dopiero przed sądem dowodzić swojej niewinności.

Tymczasem w USA coraz bliżej wszczęcia – drugiej już w przypadku Donalda Trumpa – procedury impeachmentu. – Prawdopodobnie Trump nie zostanie odwołany, ale w połączeniu z wydarzeniami na Kapitolu, kładzie się to wielkim cieniem na ostatnich 4 latach w fotelu prezydenta – komentuje Jędrzej Bielecki w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

„Rzecz W Tym”, poniedziałek 11.01.2021 r.

Słuchaj audycji „Rzecz W Tym” w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. 1 AdobeStock, fot. 2 Brendan Smialowski / AFP

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.