Rok 2020: Koronawirus i 12 ludzi, którzy zmienili świat

– Koronawirus zaraził nie tylko ludzi, ale również globalny układ sił – tak podsumowanie 2020 roku na arenie międzynarodowej zaczyna Jerzy Haszczyński, szef działu zagranicznego w „Rzeczpospolitej”.

I wymienia 12 osób, które jego – subiektywnym – zdaniem zmieniły otaczający ich świat. Na pierwszym i drugim miejscu Joe Biden oraz Kamala Harris, nowy prezydent i wiceprezydentka Stanów Zjednoczonych Ameryki. Kto dalej i dlaczego, o tym w rozmowie z Cezarym Szymankiem.

„Rzecz W Tym”, wtorek 29.12.2020 r.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. 1 Jessica McGowan / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP, fot. 2 Mark Makela / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP, fot 3. YouTube/screen

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.